KAMPIONATI I MINIFUTBOLLIT NË KUB 2019

Details

Ditën e Hënë dt. 27 Maj 2019 në mjediset e Kompleksit Sportiv “Loku” u zhvilluan ndeshjet e para të Kampionatit të Minifutbollit KUB 2018-2019.

Mes drithërimash, vështirësish dhe emocionesh rezultatet e takimeve përfunduan si më poshtë:

Ndeshja 1:
MSC vs KSLP (T) 12-3
Ndeshja 2:
KSLP (A) vs Viti I (FD) 4-7
Ndeshja 3:
Viti II (M) vs Viti I (FE) 8-0
Ndeshja 3:
Viti II (P) vs Viti III FE 3-8

Ndeshjet e gjysmëfinales do të jenë:
MSC vs Viti I FD ora 17.00
Viti II (M) vs Viti III FE, ora 18.00

Ndeshjet e gjysmëfinales do të luhen ditën e mërkurë, datë 29 Maj 2019 tek Kompleksi Sportiv “Loku”

Finalja e madhe do të zhvillohet ditën e shtunë, datë 1 Qershor 2019, ora 11.00

Ndërkohë ftojmë të gjithë studentët e KUB për t’u bërë pjesë e tifozerisë dhe mbështetjes për skuadrat gjysmëfinaliste.

Ju mirëpresim!

61279705_2406019066309214_2168647743596134400_nio61373565_2406018869642567_1979126672368074752_n61411315_2406018309642623_2582913904984195072_n61539855_2406018746309246_5617612933048565760_n

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

This website uses cookies!

By clicking “Accept All”, you agree to save personalization files to your device to improve site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts.