Liga Universitare 2014-2015

Details

Përfaqësuesja e Akademisë së Biznesit në gjysmëfinalen e Ligës I-rë Universitare të Futbollit të Sallës 2015.
11096561_1580376432217330_2856313848222429295_nNë Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, në muajin prill u zhvillua Liga e I-rë Universitare e Futbollit të Sallës organizuar nga Shoqata Sportive “Minifutbolli Shqiptar” si dhe me mbështetjen e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në këtë kompeticion ku morën pjesë shumë skuadra përfaqësuese nga universitete publike dhe jopublike, “Selesao” e Akademisë Profesionale të Biznesit startoi në një mënyrë të jashtëzakonshme duke fituar të dyja ndeshjet eliminatore të grupit “A”, e duke shkuar drejt e në gjysmëfinalen e ligës.

Rezultatet e dy ndeshjeve eliminatore në grupin A:

  • APB vs. Universiteti Metropolitan 8-7
  • APB vs. Universiteti Mesdhetar 8-0

Në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës Universitare 2015, skuadra përfaqësuese e Akademisë së Biznesit u përball me skuadrën përfaqësuese të Universitetit të Tiranës.

11890919_1664386070472521_8250533149288878965_nNë një ndeshje e cila u luajt si një finale e vërtetë, skuadra jonë u përfaqësua me një lojë të bukur dhe dinjitoze ku mbizotëroi shpirti i garës dhe fairplay sportiv duke shkuar deri në gjysmëfinalen e ligës universitare.

Rezultati i ndeshjes gjysmëfinale:

  • Universiteti i Tiranës – Akademia e Biznesit 8-5

Të gjithë çunat e APB-së me radhë nga Shehu (c), Likcani, Myftaraj, Saraci, Memaj, Collaku, Hoxhaj, Brakollari, Pupuleku, Spahiu, Lleci, Hoxha, Maloku, nën drejtimin e drejtuesit sportiv Enis Fita, komisarit teknik Arbër Xhaja dhe mbështetjen e Administratorit të APB Ardi Bezo, me fitoret e merituara dhe lojën e bukur, treguan se ishin të jashtëzakonshëm brenda dhe jashtë fushe duke na bërë të ndihemi krenar për këtë përfaqim dinjitoz vlerash sportive e qytetare!

Në përfundim të Ligës, drejtuesit e këtij kompeticioni vlerësuan duke kurorëzuar me torfeun për lojtarin më të mirë të Ligës kapitenin e Akademisë së Biznesit, studentin Klodian Shehu!

11149448_1610994572478338_4563805798743233549_nStrukturat drejtuese të Akademisë së Biznesit, me në krye Presidentin e saj, Z. Ylber BEZO, vlerësuan dhe nderuan të gjithë, trajnerin dhe lojtarët e Përfaqësues, me një CERTIFIKATE MIRENJOHJEJE për rezultatet dhe arritjen dinjitoze të gjysmëfinales së Ligës I Universitare të Futbollit të Sallës 2015.

Facebook
Twitter
LinkedIn

This website uses cookies!

By clicking “Accept All”, you agree to save personalization files to your device to improve site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts.