Leksion i Hapur mbi informimin e studentëve të Studimeve të Larta Profesionale për praktikat profesionale jashtë vendit

Kolegji Universitar i Biznesit në vijueshmëri të mbështetjes së tij të pakushtëzuar për çdo student këtë herë në bashkëpunim me Albanian Skills, zhvilloi një orë seminari të hapur me në fokus zhvillimin e praktikave jashtë vendit për një semester për studentët e vitit të parë me profil profesional.

Studentët të cilët do përzgjidhen në bazë të plotësimit të kritereve do kenë mundësinë e një praktike prej 3 muajsh në një vend të BE-së.

Mundësi, sukses, cilësi, profesion dhe një e ardhme e sigurtë ju mirëpret në KUB!